
Z Korei Północnej napływają niepokojące wieści. Open Doors poinformował o niezwykle poważnym ataku na chrześcijan, nawet jak na standardy północnokoreańskie. Uważa się, że w ramach większej operacji przeciwko chrześcijanom na pewnym obszarze policja dokonała nalotu na jedno ze spotkań kościoła. Wszystkich obecnych, kilkadziesiąt osób, rozstrzelano na miejscu. Uważa się, że ich krewni, w licznie ponad 100 osób, zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych.
Chociaż Korea Północna od lat znajduje się na szczycie listy najgorszych krajów, w których mogą żyć chrześcijanie, ta wiadomość wciąż jest szokująca. Zwykle chrześcijanie są albo umieszczani w niesławnych obozach w Korei Północnej, albo w niektórych przypadkach publicznie egzekwowani po zatrzymaniu i przesłuchaniu. Ten nalot bardziej przypominał terroryzm w stylu ISIS niż zwykłe zorganizowane przez państwo prześladowania wierzących w Korei Północnej.
Najbardziej niezwykłą rzeczą jest to, ile osób zebrało się na wspólnym spotkaniu! Często wierzący z Korei Północnej gromadzą się w bardzo małych grupach liczących mniej niż pięć osób, jeśli w ogóle się gromadzą. Open Doors nie udostępnia dokładnych liczb ani lokalizacji ze względów bezpieczeństwa, ale „dziesiątki” to dużo dla północnokoreańskiego podziemnego kościoła. Również twierdzenie, że jest to część szerszej operacji na pewnym obszarze, w połączeniu z niezwykłym okrucieństwem samego nalotu, budzi zdziwienie. Czy kościół na tym terenie rozrósł się tak bardzo, że nie mógł dłużej pozostać poza radarem? Czy rząd desperacko chce dać przykład, a jeśli tak, to, dlaczego?
Niezależnie od tego, co wywołało to okrucieństwo, niech będzie to przypomnienie o modlitwie za kościół północnokoreański. Tragedia ta dotyka tak wiele rodzin, które są teraz zdewastowane, pozbawione środków do życia i uwięzione. Wielu innych będzie się bać, że są następni. Módlcie się o ciągłe pocieszenie, odwagę i ochronę dla wierzących z Korei Północnej, którzy służą Bogu w najtrudniejszych okolicznościach, jakie możemy sobie wyobrazić.
źródła:
https://backtojerusalem.com/distressing-news-coming-out-of-north-korea/
https://www.opendoorsuk.org/news/latest-news/north-korea-church/
Maciej Turlejski
Dzięki za ten wpis!